Hislere Farkındalık Getirmenin Gücü – Tekrar

Mevcut Durum
Kayıt Olunmamış
Fiyat
250₺
Eğitime Başlayın

ICF CEU: 2 saat Core Competency

Birer koç olarak danışanlarımıza, veya bir gelişim yolcusu olarak kendimize şunları öğretebilmek, etkisi nasıl olurdu acaba?:

 • Hislerin, duyguların ve bedenimizdeki duyumların dilini ve içerdikleri mesajları anlayabilsek,
 • Bir konuda ne hissettiğimizi daha net bir biçimde fark edebilsek ve anlamlandırabilsek,
 • Bazen çok kuvvetli bir biçimde ortaya çıkan bu duyguların esiri olmak veya onlara karşı kendimizi kapatmak yerine onlarla daha doğrudan ve farkındalıkla ilişki kurmanın yollarını bulabilsek,
 • Takılıp kaldığımız, ilerleyemediğimiz veya kararsız kaldığımız durumlarda bizi bu sıkışıklıktan kurtararak anlayışa götürecek bedensel ve duygusal farkındalık yolları bulabilsek,
 • Duygular konusunda konuşmayı bırakıp onları doğrudan ve güvenli bir biçimde deneyimlemeyi öğrenebilsek,
 • Bizi neyin mutlu ettiği, neyin heyecanlandırdığı, neyin sıktığı, neyin üzdüğü, vb. hakkında daha doğrudan bilgiye ve bu hislerin içindeki bilgeliğe ulaşabilsek…

Bunları yapabilmenin danışanlarımızın (veya bizim) ilerlemesine nasıl bir katkısı olurdu acaba?

MareFidelis Duygu Ve Hislerle Çalışmak Webinar serisinin bu ilk webinarında hem kendimiz hem de müşterilerimiz için işte bu sorulara ve yanıtlarına odaklanacak, duygu ve hislerle farkındalıkla, beden odaklı bir şekilde çalışmak için teknikler öğreneceğiz. Bu webinarda:

 • Çoğu zaman birbirine karıştırılan ve duygusal zekanın gerçekten geliştirilebilmesi için ayrı ayrı fark edilmeleri kritik olan duygu, his ve duyular arasındaki farkları ve bunları tanımayı öğreneceğiz.
 • Bu gibi bedenimizde, kalbimizde ve zihnimizde ortaya çıkan olgularla nasıl doğrudan çalışabileceğimizi, nasıl adım adım bu duygulara ve hislere açılıp içlerindeki bilgeliğe ulaşabileceğimizi öğreneceğiz.
 • Direndiğimiz duygu ve hislerin bizleri nasıl kitli kıldığını araştıracak, direnci nasıl gevşetebileceğimizi ve kalbimizi bu duygu ve hislere nasıl açabileceğimizi uygulamalı olarak çalışacağız.

Bu eğitimde teorik ve kavramsal bilgilerin yanında hemen kullanabileceğiniz pratik yöntemler sunmaya, bunları eğitim içinde size deneyimletmeye, ve küçük gruplar halinde pratik yapmanızı sağlamaya odaklanacağız.

Her eğitimde paylaştığımız bilgi ve yöntemleri destekleyen ve hatırlatacak yazılı ve görsel kaynakları şu anda bulunduğunuz MareFidelis E-Öğrenme Portalı MareFidelis Akademi’de kurs katılımcılarına özel olarak paylaşacağız. Yine aynı portalda katıldığınız eğitim oturumunun video ve ses kaydına (bireysel ve grup çalışmaları ve demolar dışında) belli bir süre için ulaşabileceksiniz.

Hem kendimiz hem de danışanlarımız için uygulayabileceğimiz adım adım bir proses öğreneceğimiz bu yaklaşık 2 saatlik webinara tüm koçları, diğer danışmanları ve gelişim yolcularını bekliyoruz.

MareFidelis Duygu Ve Hislerle Çalışmak Webinar Serisi hakkında daha fazla bilgi almak için yukarıdaki ilgili sekmeyi seçebilirsiniz.

Duygusal Zeka kavramı her ne kadar çok uzun süredir genel olarak kabul görse de, bu konudaki eğitim ve yaklaşımlar genellikle teorik ve kavramsal kalıyor. Genellikle korku, öfke, acı ve utanç gibi zor formları ile kendilerini ortaya koyan, zihinsel alanımızı işgal eden ve pek de zeki gibi gözükmeyen duygularla doğrudan nasıl çalışabileceğimiz, onların içindeki bilgeliğe nasıl ulaşabileceğimizle ilgili pek de fazla uygulamaya yönelik bilgi maalesef ortada yok.

Birbirinden bağımsız üç uygulamalı webinardan oluşan bu seride, ülkemizin en deneyimli koçlarından Dost Can Deniz, bu duygu ve hislere farkındalık getirmenin ötesine geçip bunlarla doğrudan çalışabilmek için hem kendiniz, hem de destek olduğunuz danışanlarınızla kullanabileceğiniz basit, doğrudan ve etkili yöntemler aktaracak.

Gestalt yaklaşımının ülkemizdeki ileri gelen eğitmenlerinden, Eugene Gendlin’in Focusing tekniğinin uygulayıcılarından olan ve 20 yıldır meditasyon, Qi Gong ve Dhamma öğrencisi olan Dost Can Deniz tüm bu yaklaşımlardan ve uzun yıllara yayılan koçluk deneyiminden damıttığı işe yaran uygulamaları öğreneceğimiz bu eğitim serisi, hem koçlar ve danışmanlar, hem de bu teknikleri kendisi için kullanmak isteyen gelişim yolcuları için.

Bu eğitim serisi 3 kısa eğitimden oluşuyor:

 1. Hislere Farkındalık Getirmenin Büyüsü
 2. Bırakın Bedeniniz Size Yolu Göstersin
 3. Zor Duyguların İçindeki Bilgeliğe Ulaşmak

Bu eğitimde teorik ve kavramsal bilgilerin yanında ve belki de bunlardan daha çok hemen kullanabileceğiniz pratik yöntemler sunmaya, bunları eğitim içinde size deneyimletmeye, ve küçük gruplar halinde pratik yapmanızı sağlamaya odaklanacağız.

Her eğitimde paylaştığımız bilgi ve yöntemleri destekleyen ve hatırlatacak yazılı ve görsel kaynakları şu anda bulunduğunuz MareFidelis E-Öğrenme Portalı MareFidelis Akademi’de kurs katılımcılarına özel olarak paylaşacağız. Yine aynı portalda katıldığınız eğitim oturumunun video ve ses kaydına (bireysel ve grup çalışmaları ve demolar dışında) belli bir süre için ulaşabileceksiniz.

İlginizi çeken eğitimlere ayrı ayrı katılabileceğiniz gibi, tüm eğitimlere de indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.