İnsanların Kendi Önlerinden Çekilmesine Destek Olmak

Mevcut Durum
Kayıt Olunmamış
Fiyat
1,500₺ + KDV
Eğitime Başlayın

14 Nisan – 10 Mayıs | Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık Serisi #1

İnsanların Kendi Önlerinden Çekilmesine Destek Olmak

Beş adet 1.5 saatlik online atölyeden oluşan program

Her biri 1.5 saatlik beş webinardan oluşan serinin ilk eğitimi, genel katılıma açık.

Webinar tarihleri:

14 Nisan Çarşamba 20:00
19 Nisan Pazartesi 20:00
26 Nisan Pazartesi 20:00
3 Mayıs Pazartesi 20:00
10 Mayıs Pazartesi 20:00

Harvard Eğitim Fakültesinin en ünlü ve etkili kürsü başkanlarından Robert Kegan, “insan değişim yaratmak istiyorsa iki temel soruyu derinden ve dürüstçe yanıtlamak zorundadır” diyor:

  1. Ben gerçekten ne istiyorum, ne yaratmak, nereye, hangi gelecek resmine doğru ilerlemek istiyorum?
  2. Buna ulaşmama ben kendim nasıl engel olacağım?

Bu 5 haftalık çalışmada, MareFidelis Yönetici ve Lider Koçluğu yaklaşımının temellerini öğrenmeye başlayacağız. Bu ilk çalışmada

  • Danışanlarımızın kendi içlerinde nerede, nasıl takıldıklarını, içinde bulundukları durumla ve bu durum içinde kendileri ile ilgili nasıl tipik yanlış anlamalar içine düşebildiklerini, ve bu yanlış anlama veya çerçevelemelerle kendi önlerinde nasıl engel hale gelebildiklerini,
  • bu yanlış anlamaların liderlik kapasitelerine ve yarattıkları sonuçlara nasıl etki edebildiğini,
  • Bu durumdan özgürleşebilmek için hem bireylerin neler yapabileceklerini ve biz koçların onlara nasıl destek olabileceğimizi araştıracağız.

Bu çalışmada danışanlarımızın içinde bulundukları durumu ve nerede takıldıklarını doğru teşhis edebilecek modelleri ve bu takıldıkları yere farkındalık getirebilmeleri ve buradan hareket edebilmeleri için gerekli koçluk yaklaşım ve müdahale tekniklerini öğreneceğiz.

Bu eğitimde sunacağımız modeller yönetici ve lider koçluğunda karşımıza sık sık çıkan gerekli yerlerde liderlik sorumluluğunu alamamak, delege edememek, çatışmadan kaçmak, geri bildirim verememek veya alamamak gibi bazı problemlerin aslında çok daha derinde, bazen kolektif bilinçaltımızda, bazen de biyolojik evrimimizde yatan kaynaklarını ve nedenlerini araştıracağız. Bu eğitim bu engelleri hem bizim hem de danışanlarımızın aşmalarını destekleyecek bir metodoloji de sunacak bize.