Organizasyonların Göz Önündeki Saklı Doğası + Practicum

Mevcut Durum
Kayıt Olunmamış
Fiyat
8900
Eğitime Başlayın
25 Mayıs Yüz yüze, 26 – 27 Mayıs Online | Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık Serisi #2

Organizasyonların Göz Önündeki Saklı Doğası + Practicum

3 günlük uygulama laboratuarı

Toplam 19.5 Saat CCEU
Core competency 13.75 saat, RD 5.75 saat

Serimizin ikinci eğitimi sadece birinci modülü tamamlayanlara açık, ve katılımcı sayısı sınırlıdır.

“Eğer bir şey hakkında deneyimin yoksa, hiç bir kelime yeterli değildir. Eğer deneyimin varsa hiç bir kelimeye gerek yoktur.”

– Timothy Leary

İlk eğitimimizde, liderliğin doğasından ve liderlerin kendi kendilerine engel olan içsel eğilimlerinden bahsetmiştik.

İkinci eğitim ise tüm bu anlatılanların ete kemiğe büründüğü, teoriden uygulamaya geçtiği, ve bu dinamiklerle koçluk içinde nasıl çalışabileceğimizi araştırdığımız ve etkin birer lider koçu olabilmemizin önündeki kendi içsel engellerimizi doğrudan gördüğümüz bir öğrenme deneyimi olacak.

Bu eğitimde iki şey yapacağız:

  1. İlk gün birlikte çok etkili ve dinamik bir “Organizasyon Oyunu” oynayacağız ve gerçekten insanları tepeler, ortalar, altlar olarak, güçün asimetrik dağıldığı bir sisteme koyunca kaçınılmaz olarak içinde düştükleri tuzakları bizzat deneyimleyeceğiz. Şimdiye kadar içinden geçen yüzlerce lider ve koçun katıldığı bu deneyim hakkında bir katılımcının da belirttiği gibi “aslında insanların yaşadıkları problemler hakkında gözlerimizi fal taşı gibi” açacak ve sonunda neden kurumlarda insanların bu kadar zor hizalandığını, değişim yaratmak için çalışmanın neden bu kadar zor ve neden bu kadar da elzem olduğunu anlayacağız.
  2. İkinci ve üçüncü günlerde ise 1. günün ve tüm 1. modülün öğrenimlerini bir araya getireceğiz, ve küçük gruplar halinde ve Dost Can Deniz ve MareFidelis’in neredeyse hepsi MCC olan eğitmenlerinin gözetiminde bir practicum – uygulama laboratuarı yapacağız. Bu 2 gün boyunca herkes en az bir kere koç olacak ve bir başka katılımcının getirdiği bir vaka üzerinden kendisine koçluk yapacak. Bu vakaların mutlaka sistemsel (bireysel yerine) boyutu olmasını sağlayacağız ki öğrendiklerimizi hayata geçirmeyi deneyebilelim. Bu vakalar ve yaptığınız koçluk hakkında eğitmenlerden hem geri bildirim alacak, hem de böyle bir vakaya nasıl yaklaşılabileceği hakkında birlikte tartışabileceksiniz.

Daha önceki gruplarımızda bu çalışma öğrenmenin hayata geçmeye başladığı, teorik olarak duyduğumuz bir çok cümlenin aslında ne anlama geldiğini (örneğin: davranışın %80’i içinde bulunulan bağlam tarafından belirlenir) bir öğrenme deneyimi olarak nitelenmişti.

Bu modülde özellikle aşağıdaki sorulara yanıt bulmaya çalışacağız:

  • Kurumlar ve kurumsal sistemler gerçekten nasıl çalışır? Kurumun hiyerarşik yapısının oluşturduğu ancak çoğu zaman bireye ait sorunlarmış gibi görülen durumlar nelerdir? Bir koç olarak bunlara ne kadar hakim olmam lazım?
  • Kurumsal yapı içinde liderlik ve yöneticilik aslında ne demek? Kurumun içindeki kişiler, özellikle de belli bir değişime liderlik yapmaya kalktıklarında ne tip durumlarla karşılaşıyorlar? Bu liderlerin genellikle karşılaştıkları zorluklar neler?
  • Benim kendi koçluk stilim ve modelim bu ihtiyaç ve zorluklara sahip bir lidere destek olurken ne zaman işe yarıyor? Ne zaman işe yaramıyor? Koçluk modelimi ve yetkinliğimi nasıl zenginleştirmem lazım?

Bu modül ayrıca temel Liderlik Teorimizi de pekiştireceğimiz ve bu teoriyi koçluğumuza nasıl uygulayabileceğimizi derinleştireceğimiz alanı bize verecek. Bu ise kritik değişim süreçlerini yöneten ve bir yandan da birer lider olarak kendilerini geliştirmeye çalışan danışanlarımız için önemli olacak.

Bu modül için katılım 24 kişi ile sınırlıdır. Grup dolduğunda kayıtlara kapanacaktır.

Bu programın katılım ücreti 9,500 TL + KDV’dir.

9 Mayıs tarihine kadar erken ödeme indirimi ile 8,900 TL + KDV’dir.

Gestalt Coaching Program ve Koçlukta Duygularla Çalışmak mezunlarına %5 indirim uygulanmaktadır. Bunun için lütfen seda@marefidelis.com adresine yazınız.

Eğitime kaydolmak için yukarıdaki Eğitime Katıl düğmesine basınız veya banka havalesi ile kayıt olmak için lütfen seda@marefidelis.com adresine yazınız veya 0(530)935 9315 nolu telefonu arayınız.

Scroll to Top